YASAL

GÖNDERİ, TESLİMAT ve İADE 

www.kemiactive.com sitesi üzerinden yapacağınız 750 TL ve üzeri alışverişlerde Türkiye içi tüm siparişleriniz MNG Kargo vasıtasıyla 1-2 iş günü içerisinde tarafınıza ücretsiz gönderilir.

Eğer satın aldığınız üründen memnun kalmazsanız, teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde ücretsiz iade edebilirsiniz. İade gönderilerinizi yine MNG Kargo ile yapmanız gerekmektedir. Bunun için şirketimize ait 693907752 MNG Kargo hesap numarasını şube görevlisine iletmeniz yeterli olacaktır.

Pandemi sürecinde çıkarılan dersler ve hijyen konusundaki hassasiyetler nedeniyle bu aşamada değişim yapamamaktayız. Değiştirmek istediğiniz ürün için tarafınıza para iadesi yapılacaktır. 

İade edilecek ürünlerin yıkanmamış, giyilmemiş, etiketleri kesilmemiş ve/veya değişikliğe uğramamış olması gerekmektedir. Iç çamaşırı ve mayo gibi ürünlerde iade kabul edilmemektedir. 

İade ödemeleri, ürünün tarafımıza ulaşıp gerekli kontrollerin sağlanmasını müteakip bankanıza bağlı olarak 5-7 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir.

Gönderi, teslimat, iade ve/veya hatalı ürünlerle ile ilgili tüm soru ve görüşleriniz için bize info@kemiactive.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz. 

 

 

ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

1. SATICI’NIN BİLGİLERİ            

Ünvan: Kemi Tekstil Mak. Bilg. Elektr. Ihr. Ith. ve San. Tic. Ltd. Şti. (kısaca “Satıcı" olarak anılacaktır)         

Vergi No: 5441315860

Tebligat Adresi: Birlik Mah. 435. Cad. No.79/B Cankaya/Ankara 

E-posta: info@kemiactive.com

Telefon: 0850-3720818

Faks: N/A

2. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

İşbu kısımda sözleşme konusu ürün ya da ürünlerin temel özellikleri açıklanmaktadır.

Ürün Adı

Adet

Fiyatı (KDV dahil)

Ara toplam

Sipariş işlem ve gönderim ücretleri 

Promosyon / İndirim

Toplam (KDV dahil) 

Ödeme şekli

Teslimat adresi

Teslim edilecek kişi

Fatura adresi

Siparişiniz, Ürün’ün Satıcı’ya ulaşmasının ardından en geç 30 (otuz) günü içinde Türkiye içi Alıcı veya gösterdiği adrese gönderilmek üzere kargoya alıcı adına teslim edilir.

3. CAYMA HAKKI

Tüketici; mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, teslim aldığı tarihten itibaren 14 (on dört) gün içerisinde ya da malı teslim almadan önce hiçbir gerekçe göstermeksizin ve ücret ödemeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Tek sipariş̧ ya da tek ürün Tüketiciye birden fazla seferde teslim ediliyorsa süre son teslim tarihi, aynı ürünün belirli bir süre boyunca Tüketiciye birden fazla kez teslimi mevcutsa ilk teslim tarihi cayma süresinin başlangıcı olarak alınır.

İadeyi taşıma ücreti de dahil olmak üzere cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar satıcıya aittir. Satıcı'nın Tüketici’ye ön bilgilendirme formunda önce cayma hakkına ilişkin bilgilendirme sunmaması halinde cayma hakkı bir yıldır, bir yıl içinde uygun bildirimin yapılmasıyla 14 gün başlar.

Cayma hakkını kullandığınızı info@kemiactive.com adresine e-posta göndererek, 0850-3720818 nolu destek hattına telefon ederek veya www.kemiactive.com sayfasındaki formu doldurarak bildirebilirsiniz. Buna göre Alıcı, Mesafeli Sözleşmede belirtilen, ürünü teslim almasından itibaren 14 gün içerisinde cayma hakkını kullanabilir. Alıcı cayma hakkını Satıcı'ya yapması gerekmektedir.

Alıcı, Mesafeli Sözleşmede yer alan 6. maddede düzenlenen Cayma hakkının kullanılamayacağı mal/hizmetleri kabul etmiştir.

Cayma hakkının kullanılması ardından Tüketici iade konusu ürünü, MNG Kargo firmasına karşı ödemeli olarak teslim etmelidir. Cayma hakkı; tesliminden sonra etiket, ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları kesilmiş, açılmış ve kullanılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünlerde, kullanılamaz.

4. ŞİKAYETLERİN BİLDİRİLMESİ

Alıcı cayma hakkı dışındaki iade, değişim ve diğer tüm şikayet ve taleplerini 3. Maddede belirtilen bildirim adres ve telefonlara yapabilir. Ürün kalite kontrol ile ilgili istek ve talepler konu ile ilgili ürün inceleme bölümünün raporundan sonra müşteriye olumlu veya olumsuz olarak telefon veya e-posta yöntemi ile bildirilir. Alıcının haklı olma durumunda gerekli iade veya değiştirme işlemleri gerçekleştirilerek süreç sonlandırılır.

5. GEÇERLİLİK

İşbu ön bilgilendirme formu, elektronik ortamda Tüketici tarafından okunarak kabul edildikten sonra tüketici sözleşmesi kurulması aşamasına geçilecektir. Tüketici dilediğinde ‘siparişlerim’ linkinden ve sipariş onayı e-postasından işbu ön bilgilendirme formuna ve mesafeli satış sözleşmesine ulaşabilir.

6. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

Tüketici; şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını, T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde Tüketicinin ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici İl/İlçe Hakem Heyetlerine Veya Tüketici Mahkemesine yapabilir.

ALICI

İsim Soyisim

Adres

E-posta 

 

 

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ 

1. SÖZLEŞMENİN TARAFLARI

İş bu Sözleşme;

Satıcı

Unvan : Kemi Tekstil Mak. Bilg. Elektr. Ihr. Ith. ve San. Tic. Ltd. Sti. (kısaca “Satıcı" olarak anılacaktır)

Vergi No : 5441315860

Tebligat Adresi : Birlik Mah. 435. Cad. No:79/B Cankaya/Ankara

E-Posta : info@kemiactive.com

Telefon : 0850-3720818

Faks : N/A

ile Müşteri

Ad/Soyad (Unvan) : .......... (kısaca “Müşteri" olarak anılacaktır)

Tebligat Adresi : ............

E-Posta : .............

Telefon : ............

Faks : .............

arasında internet ortamı üzerinden bildirilen icap ve kabul üzerine ......... tarihinde akdedilmiştir.

(İşbu Sözleşme’de Satıcı ve Müşteri her biri ayrı ayrı “Taraf” ve beraberce “Taraflar” olarak anılacaktır.)

2. SÖZLEŞMENİN KONUSU

İşbu Sözleşme’nin konusu, Müşteri’nin Satıcı’a ait http://www.kemiactive.com web sitesinden (“Site”) elektronik ortamda sipariş verdiği, Sözleşme’de bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine Sözleşme’de satış fiyatı belirtilen ürünlerin (“Ürün/Ürünler”) satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun (“Kanun”) ve 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince Taraflar’ın hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

3. SÖZLEŞMEYE KONU MAL VEYA HİZMET, ÖDEME VE TESLİMAT

İşbu Sözleşme’nin konusunu oluşturan Ürün veya Ürünler’in cinsi, miktarı, markası, modeli, rengi ve KDV dahil satış bedeli aşağıda belirtildiği gibidir:

Ürün Adı

Adet

Fiyatı

(KDV dahil)

Ara toplam

.........

.........

.........

.........TL

.........

.........

.........

.........TL

.........

.........

.........

.........TL

Sipariş işlem ve gönderim ücretleri

.........TL

Promosyon / İndirim

.........TL

Toplam (KDV dahil)

.........TL

Ödeme şekli

.........

Teslimat adresi

.........

Teslim edilecek kişi

.........

Fatura adresi

.........

 

4. TARAFLARIN BEYAN, HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

  4.1. Müşteri, işbu Sözleşme konusu Ürün veya Ürünler’in temel nitelikleri, KDV dahil satış fiyatı, ödeme şekli, teslimi, teslimat ve masrafları, cayma hakkı ve kullanımının Müşteri tarafından karşılanacağı, Satıcı’nın tam ticari unvanı, açık adresi ve iletişim bilgilerine ilişkin ön bilgilendirme formunu okuyup doğru ve eksiksiz olarak bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli onayı verdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

  4.2. Müşteri, satışa konu Ürün veya Ürünler’in temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları ve sair tüm ön bilgiler ve cayma hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında Ürün veya Ürünler’in siparişin verdiğini işbu Sözleşme hükümlerince kabul, beyan ve taahhüt eder.

  4.3. Ürün veya Ürünler’in teslimatı; stokun müsait olması ve bedelinin Satıcı’nın hesabına geçmesinden sonra en kısa sürede yapılır. Satıcı, siparişinden itibaren 30 (Otuz) gün içinde Ürün veya Ürünler’i Müşteri’nin işbu Sözleşme’de belirtilen teslimat adresine teslim edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

  4.4. Satıcı, Sözleşme konusu Ürün veya Ürünler’in, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile Müşteri’ye teslim edilmesinden sorumlu olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

  4.5. Satıcı, kendisi belirleyerek Site’de ilan ettiği rakamın üzerinde alışveriş yapanların teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını ya da kampanya dahilinde ücretsiz teslimat yapacağını beyan etmişse, teslimat masrafı Satıcı’ ya aittir.

  4.6. Müşteri, Sözleşme konusu Ürün veya Ürünler’i teslimat sırasında ancak teslim almadan önce muayene edecek; ezik, parçalanmış, ambalajı yırtılmış ve benzeri hasarlı ve ayıplı Ürün veya Ürünleri kargo şirketinden teslim almayacaktır.

  4.7. Müşteri, kargo şirketinden teslim aldığı Ürün veya Ürünler’in kendisine eksiksiz, hasarsız ve sağlam olarak teslim edildiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Teslimden sonra Ürün veya Ürünler’in özenle korunması borcu, Müşteri’ye aittir.

  4.8. Taraflar, Ürün veya Ürünler’in tesliminden sonra Müşteri’ye ait kredi kartının Müşteri’nin kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun Ürün veya Ürünler’in bedelini Satıcı’ ya ödememesi halinde, Müşteri kendisine teslim edilmiş olan Ürün veya Ürünleri 3 (Üç) gün içinde Satıcı’ ya göndermekle yükümlü olduğunu, bu durumda oluşacak teslimat giderlerinin Müşteri’ye ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

  4.9. Herhangi bir nedenle Ürün veya Ürünler’in bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı işbu Sözleşme konusu Ürün veya Ürünler’in teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

  4.10. Taraflar, Ürün veya Ürünler’in Müşteri’den başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek olması durumunda, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden Satıcı’nın sorumlu olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

  4.11. Satıcı, haklı bir gerekçesi olması durumunda Sözleşme’deki ifa süresi dolmadan Müşteri’ye eşit kalite ve fiyatta başka Ürün veya Ürünler tedarik edebilir. Sipariş konusu Ürün ve Ürünlerin ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde satıcının bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde tüketiciye yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirirecek ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade edecektir.

  4.12. Teslimatı yapacak olan kargo firmasının, Ürün veya Ürünler’i Müşteri’ye teslimi aşamasında karşılaşacağı her türlü sorun nedeniyle, siparişi verilen Ürün veya Ürünler’in Müşteri'nin işbu Sözleşme’de belirtilen teslimat adresine teslim edilememesinden dolayı Satıcı sorumlu tutulamaz.

  4.13. Satıcı, mücbir sebepler veya teslimatı engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile Sözleşme konusu Ürün veya Ürünler’i süresi içinde teslim edemez ise, durumu Müşteri'ye bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Müşteri siparişin iptal edilmesini, Ürün veya Ürünler’in varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. 

  4.14. Müşterinin, kredi kartı ile ve taksitle alışveriş yapması durumunda işbu Sözleşme’de belirtilmiş olan taksit biçimi geçerlidir. Taksitlendirme işlemlerinde, Müşteri ile kart sahibi banka arasında imzalamış bulunan sözleşmenin ilgili hükümleri geçerlidir. Kredi kartı ödeme tarihi banka ile Müşteri arasındaki sözleşme hükümlerince belirlenir. Müşteri, ayrıca bankanın gönderdiği hesap özetinden taksit sayısını ve ödemelerini takip edebilir.

  4.15. Müşteri’nin kredi kartı ile yaptığı ödemelerde, ürün tutarı, siparişin Müşteri tarafından iptal edilmesinden sonra 7 gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir. Bu tutarın bankaya iadesinden sonra Müşteri hesaplarına yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olup, Satıcı’nın bu hususa ilişkin herhangi bir şekilde müdahalede bulunması mümkün olamamaktadır.

  4.16. Müşteri, Satıcı tarafından İnternet üzerinden yapılan kampanyalı satışlarda kampanyaya konu ürünü/ürünleri satın almadan önce kampanya şartlarının Satıcı’nın internet sitesi üzerinden kendisine bildirildiğini, işbu bildirimi okumaması sebebiyle oluşabilecek sorunlardan Satıcı’nın sorumlu tutulamayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

  4.17. Satıcı’nın internet üzerinden yaptığı kampanyalı satışlarda, internet sisteminde yaşanabilecek teknik sorunlar sebebiyle, tek üründe uygulanan indirimin birden çok ürüne uygulanması, hatalı fiyat gösterimi yaşanması vb. Satıcı’nın sorumlu tutulamayacağı teknik sorun ortaya çıkması halinde Satıcı, işbu teknik problem sebebiyle hatalı fiyatlandırma üzerinden yapılmış satışı iptal etme hakkını saklı tutar. İşbu sözleşmenin 4.16. maddesinde belirtildiği üzere kampanyalı satış şartları kendisine bildirilmiş Müşteri, internet sitesinde yaşanan teknik sorunlar nedeniyle hatalı fiyatlandırma üzerinden verdiği siparişi Satıcı’nın iptal edilme hakkı bulunduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

  5. CAYMA HAKKI

  5.1. Müşteri, Ürün veya Ürünler’in işbu Sözleşme’de belirtilen teslimat adresine tesliminden itibaren 14 (On Dört) gün içinde hiçbir sebep göstermek zorunda olmaksızın cayma hakkına sahiptir.

  5.2. Cayma hakkının kullanılması için 14 (On Dört) günlük süre içinde Satıcı'ya  telefon veya e-posta ile bildirimde bulunulması ve iade edilmek istenen Ürün veya Ürünler’in işbu Sözleşme’nin 6. maddesi hükümleri çerçevesinde kullanılmamış ve Satıcı tarafından tekrar satışa arz edilebilir nitelikte olması şarttır. Cayma hakkının kullanılması halinde:

  1. Müşteri’nin işbu Sözleşme’de belirttiği teslimat adresine teslim edilen Ürün veya Ürünler’in faturası, (İade edilmek istenen Ürün veya Ürünler’in faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır)
  2. İade formu,

  iii. Ürün veya Ürünler’in kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları

  ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak Satıcı’ya teslim edilmesi gerekmektedir.

  5.3. Madde 5.2’de sayılanların Satıcı’ ya ulaşmasının ardından iade Ürün veya Ürünler’in bedeli Müşteri'ye iade edilir.

  5.4. Süresi içerisinde herhangi bir sebeple iade edilen Ürün veya Ürünler’in Müşteri’ye gönderim de dahil tüm kargo bedeli Satıcı tarafından karşılanacaktır.

  5.5. Ürün veya Ürünler Satıcı’ya iade edilirken, teslim sırasında Müşteri’ye ibraz edilmiş olan orijinal faturanın da Satıcı’ ya iade edilmesi gerekmekte olup, faturanın Ürün veya Ürünler ile birlikte ya da en geç Ürün veya Ürünler’in gönderilmesinden itibaren 5 (Beş) gün içerisinde Satıcı’ ya gönderilmemesi durumunda iade işlemi gerçekleştirilmeyecek, Ürün veya Ürünler aynı şekilde karşı ödemeli olarak Müşteri’ye geri gönderilecektir.

  5.6. İade edilecek olan faturanın üzerine de "iade faturasıdır" ibaresi yazılıp Müşteri tarafından imzalanacaktır.

  6. CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

  Cayma hakkı; tesliminden sonra ambalaj, bant, etiket, mühür, paket gibi koruyucu unsurları kesilmiş, açılmış ve kullanılmış olan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünlerde, kullanılamaz. Ayrıca, kullanım talimatlarına aykırı olarak kullanılan, Alıcı'nın özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde cayma hakkı kullanılamaz.

  7. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

  İşbu sözleşmeden kaynaklanan uyuşmazlıklarda, T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde Tüketicinin ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici İl/İlçe Hakem Heyetlerine Veya Tüketici Mahkemesine yapabilir.

  8. BİLDİRİMLER

  Bu Sözleşme’ye göre yapılacak tüm bildirim, ihbar ve tebligatlar e-posta, açıklamalı kargo gönderisi, iadeli taahhütlü mektupla veya noter aracılığı ile Tarafların işbu Sözleşmenin 1. maddesinde belirtilen adreslerine yapılacaktır. Taraflar Sözleşmede belirtilen adreslerin kanuni tebligat adresleri olduğu, adres değişikliği karşı tarafa beş (5) iş günü önceden bildirilmedikçe bu adreslere yapılan tebligatların geçerli olacağı hususlarında mutabıktırlar. Satıcı tarafından yapılan bu Sözleşme kapsamındaki tüm bildirimler yollanmasından 1 (bir) gün sonra Müşteri’ye ulaştığı kabul edilecek ve Müşteri tarafından Satıcı’ ya gönderilecek bu Sözleşme kapsamındaki tüm bildirimler Türk Kanunlarına göre tebliğ edilmiş sayıldıkları günden itibaren geçerli olacaklardır.

  9. SON HÜKÜMLER

  İşbu Sözleşme 9 (dokuz) madde ve 6 (Altı) sayfadan ibaret olup, Taraflar’ca ......... tarihinde akdedilmiştir. http://www.kemiactive.com  web sitesinin ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme formu ve fatura işbu Sözleşme’nin ayrılmaz parçalarıdır. Taraflar, işbu Sözleşme’nin tamamını okuduklarını, kabul ettiklerini, burada kendilerince belirtilen bilgilerin doğru olduğunu ve tüm sözleşme hükümlerinin geçerli olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Site’nin özel olarak düzenlenen alt yapısı ile işbu Sözleşme’yi onaylayan Müşteri, Sözleşme’deki tüm koşulları kabul etmiş sayılır.

  Satıcı

  Müşteri

  Kemi Tekstil Mak. Bilg. Elektr. Ihr. Ith. ve San. Tic. Ltd. Sti. 

  .........

   

  KVKK AYDINLATMA METNİ

  1. GIRIS

  Kişisel verilerinizin güvenliği ve/veya korunması hususu Kemi Tekstil Mak. Bilg. Elektr. Ihr. Ith. ve San. Tic. Limited Şirketi (“Şirket”) olarak önceliklerimiz arasındadır. Bu bilinçle, Şirket olarak ürün ve hizmetlerimizden faydalanan kişiler dahil, Şirket ile ilişkili tüm şahıslara ait her türlü kişisel verilerin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVK Kanunu”)’na uygun olarak işlenerek, muhafaza edilmesine büyük önem vermekteyiz. Bu doğrultuda, KVK Kanunu’nda tanımlı şekli ile “Veri Sorumlusu” sıfatıyla ve yine KVK Kanunu’nun 10. Maddesi ile Kişisel Verilerin Korunması Kurulu’nca 10 Mart 2018 tarihinde 30356 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Aydınlatma Yükümlülüğünün Yerine Getirilmesinde Uyulacak Usul Ve Esaslar Hakkında Tebliğ (“Tebliğ”)’e uygun olarak, kişisel verilerin elde edilmesi sırasında kişisel veri sahiplerini aydınlatma görevini yerine getirmek için; Şirketimiz tarafından kişisel veri sahiplerine kişisel verilerinin elde edilmesi sırasında Şirketimizin kimliği, kişisel verilerin hangi amaçla işleneceği, işlenen kişisel verilerin kimlere ve hangi amaçla aktarılabileceği, kişisel veri toplamanın yöntemi ve hukuki sebebi ile kişisel veri sahibinin KVK Kanunu’nun 11inci maddesi kapsamında sahip olduğu haklara ilişkin bu bilgilendirmeyi sunarız.

  2.KİŞİSEL VERİ

  Kişisel Veri Tanımı

  KVK Kanunu m.3/I(d) çerçevesinde “kişisel veri”, kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişilere ilişkin her türlü bilgiyi ifade eder. Örnek olarak; adınız, soyadınız, TC kimlik numaranız, adresiniz, telefon numaranız, e-posta adresiniz, doğum tarihiniz, erişimde bulunduğunuz IP numarası, yaptığınız işlemlere ait bilgiler, vb. size ilişkin bilgiler kişisel verilerinizdir.

  Kişisel Verilerin İşlenmesi Kavramı

  KVK Kanunu m.3/I(e) çerçevesinde Kişisel verilerin işlenmesi, kişisel verilerin tamamen veya kısmen otomatik olan ya da herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatik olmayan yollarla elde edilmesi, kaydedilmesi, depolanması, muhafaza edilmesi, değiştirilmesi, yeniden düzenlenmesi, açıklanması, aktarılması, devralınması, elde edilebilir hâle getirilmesi, sınıflandırılması ya da kullanılmasının engellenmesi gibi veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işlemi ifade etmektedir.

  3. AYDINLATMA KAPSAMI

  Veri Sorumlusunun Kimliği

  KVK Kanunu’na göre, “Veri Sorumlusu” kişisel verilerin işleme amaçlarını ve vasıtalarını belirleyen, veri kayıt sisteminin kurulmasından ve yönetilmesinden sorumlu olan gerçek veya tüzel kişiyi ifade ettiğinden, KVK Kanunu uyarınca Muhatap “Veri Sorumlusu” olan Kemi Tekstil Mak. Bilg. Elektr. Ihr. Ith. ve San. Tic.  Limited Şirketi’nin Kurumsal Kimlik Bilgileri şu şekildedir:

  Ticaret Sicil No: 460777

   

  Mersis No: 0544131586000001

  Vergi Dairesi: Cumhuriyet

   

  Vergi Numarası: 5441315860

   

  Merkez Adresi: Birlik Mah. 435. Cad. No:79/B Cankaya/Ankara

   

  Telefon: 0850-3720818

   

  Faks: N/A

   

  İnternet Sitesi: www.kemiactive.com

   

  Eposta Adresi: info@kemiactive.com

   

  Kişisel Verilerin Toplanması, İşlenmesi ve İşleme Amaçları

  Kişisel Verileriniz, Şirketimiz tarafından verilen hizmet, ürün ya da ticari faaliyete bağlı olarak değişkenlik gösterebilmekle; otomatik ya da otomatik olmayan yöntemlerle, ofisler, şubeler, bayiler, çağrı merkezi, internet sitesi, sosyal medya mecraları, mobil uygulamalar ve benzeri vasıtalarla sözlü, yazılı ya da elektronik olarak toplanmaktadır/toplanabilecektir.

  Kişisel verileriniz, işbu Aydınlatma Metni’nde belirtilen amaçlar dahilinde K.V.K.Kanunu Madde 5.1 ve Madde 6.2 kapsamında açık rızanızın alınması şartı ile de işlenebilmektedir. 

  K.V.K. Kanunu Madde 5.2 ve Madde 6.3 kapsamında kanuni yükümlülüklerimizi yerine getirmek, bir sözleşmenin kurulması veya ifası, hukuki yükümlülüklerimizi yerine getirmek, bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması ve temel hak ve özgürlüklerinize zarar vermeksizin, meşru menfaatlerimizin korunması amacıyla ve alenileştirdiğiniz kişisel veriler bakımından açık rızanız olmaksızın işlenebilmektedir. 

  Toplanan kişisel verileriniz, Şirketimiz tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden sizleri faydalandırmak için gerekli çalışmaların iş birimlerimiz tarafından yapılması, Şirketimiz tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin sizlerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi, amaçlarıyla KVK Kanunu’nun 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ile amaçları dahilinde ve yürürlükteki sair yasal mevzuata uygun işlenmektedir/işlenecektir.

  İşlenen Kişisel Verilerin Yurtiçi ve/veya Yurtdışında Kimlere ve Hangi Amaçla Aktarılabileceği

  Toplanan Kişisel verileriniz; Şirketimiz tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden sizleri faydalandırmak için gerekli çalışmaların iş birimlerimiz tarafından yapılması, Şirketimiz tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin sizlerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi amaçlarıyla, yasal olarak aktarılması gereken idari ve resmi makamlara, mevzuatın gerektirmesi ve hukuki yükümlülüğün yerine getirilmesi için ilgili kişi ve kurumlara, hukuki zorunluluklar nedeniyle ve yasal sınırlamalar çerçevesinde bağımsız denetim şirketlerine, vergi danışmanlarına ve diğer harici profesyonel danışmanlara, avukatlara, sigorta şirketlerine, ortaklarına, hizmet alınan veya alınacak olan yurt içi – yurt dışı üçüncü taraflara, hissedarlarımıza, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize, kanunen yetkili kamu kurumları ve özel kişilere, gerek KVK Kanunu’nun 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde ve gerekse de sair yasal mevzuat kapsamında aktarılmaktadır/aktarılabilecektir.

  Toplanan Kişisel verileriniz; KVK Kurulu tarafından yeterli korumaya sahip olduğu ilan edilen yabancı ülkelere (“Yeterli Korumaya Sahip Yabancı Ülke”) veya yeterli korumanın bulunmaması durumunda Türkiye’deki ve ilgili yabancı ülkedeki veri sorumlularının yeterli bir korumayı yazılı olarak taahhüt ettiği ve KVK Kurulu’nun izninin bulunduğu yabancı ülkelere (“Yeterli Korumayı Taahhüt Eden Veri Sorumlusunun Bulunduğu Yabancı Ülke”) aktarılmaktadır/aktarılabilecektir. Şirketimiz bu doğrultuda KVK Kanunu’nun 9. maddesinde öngörülen düzenlemelere ve sair yasal mevzuata uygun hareket etmektedir/edecektir.

  Kişisel Veri Toplamanın Yöntemi Ve Hukuki Nedeni

  Kişisel verileriniz, internet sitemiz, sosyal medya, SMS kanalları, ve sair sözlü, yazılı veya elektronik ortamda, otomatik ya da otomatik olmayan yöntemlerle ve Şirketimizin sizler ile iletişime geçtiği veya ileride iletişime geçebileceği sair kanallar vasıtasıyla temin edilerek faaliyetlerimizi yürütmek, sizlerle aramızdaki sözleşmesel ve kanuni yükümlülüklerimizi yerine getirmek amaçlarıyla elde edilmekte ve elde edilen kişisel veriler ilgili Mevzuatlar uyarınca yasal süreler içerisinde saklanmaktadır.

  Kişisel Veri Sahibinin KVK Kanunu’nun 11. Maddesinde Sayılan Hakları

  Kişisel veri sahipleri, K.V.K. Kanunu Madde 11 uyarınca; Kişisel Verilerinin işlenip işlenmediğini öğrenme, işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme, Kişisel Verilerinin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme, yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme, kişisel verilerinin eksik veya yanlış işlenmiş olması halinde bunların düzeltilmesini isteme, amaç, süre ve meşruiyet prensipleri dahilinde değerlendirilmek üzere kişisel verilerinin işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde silinmesini veya yok edilmesini isteme, Kişisel Verilerinin düzeltilmesi, silinmesi ya da yok edilmesi halinde bu işlemlerin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, işlenen kişisel verilerinin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi durumunda aleyhlerine bir sonucun ortaya çıkması halinde bu sonuca itiraz etme, Kişisel Verilerinin kanuna aykırı olarak işlenmesi ve bu sebeple zarara uğramaları halinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptirler.

  KVK Kanunu’nun 13. maddesinin 1. fıkrası gereğince, yukarıda belirtilen haklarınızı kullanmak ile ilgili talebinizi, yazılı olarak Şirketimize iletebilirsiniz. Bu çerçevede Şirketimize KVK Kanunu’nun 11. maddesi kapsamında yapacağınız başvurularda yazılı olarak başvurunuzu ileteceğiniz kanallar ve usuller aşağıda açıklanmaktadır:

  Yukarıda belirtilen haklarınızı kullanmak için kimliğinizi tespit edici gerekli bilgiler ile KVK Kanunu’nun 11. maddesinde belirtilen haklardan kullanmayı talep ettiğiniz hakkınıza yönelik açıklamalarınızı içeren talebinizi; veri sorumlusu sıfatıyla Şirketimizin “Birlik Mah. 435. Cad. No:79/B Cankaya/Ankara” adresine kimliğinizi tespit edici belgeler ile iletebilir, noter kanalıyla veya KVK Kanunu’nda belirtilen diğer yöntemler ile gönderebilir veya kemitekstil@hs01.kep.tr adresine güvenli elektronik imzalı olarak iletebilirsiniz.

  Kişisel verilerinizin açık rıza ile işlendiği hallerde söz konusu açık rızanızı geri almanız durumunda söz konusu açık rızaya dayalı işlemenin gerekli olduğu üyelik programından çıkarılacağınızı ve söz konusu işlemeler sayesinde yararlandığınız avantajlardan ilgili tarih itibariyle yararlandırılamayacağınızı önemle belirtmek isteriz.

  ÇEREZ POLİTİKASI

  Kemi Tekstil Mak. Bilg. Elektr. Ihr. Ith. ve San. Tic.  Limited Şirketi olarak; Site kullanımlarına ilişkin istatistiksel çalışmaların yapılması, hedeflenmiş reklam/tanıtımların yapılması ve etkin bir müşteri deneyimi yaşamanızı sağlamak amacıyla Site’de muhtelif türde çerezler kullanılmaktadır. Bunlar oturum çerezleri, kalıcı çerezler, zorunlu çerezler, işlevsellik çerezleri, analiz çerezleri, ticari çerezler ve üçüncü parti çerezleridir.

  Çerezler ziyaret edilen internet sitesinin düzgün bir şekilde çalışmasını ve geliştirilmesini, kullanıcı deneyiminin kişiselleştirilmesini ve iyileştirilmesini, siteleri oturum açmadan ziyaret edebilmesini ve/veya tarafına (duruma göre internet tarayıcı kapalı olsa dahi görebileceği) ticari-sosyal amaçlı bildirimler yollanmasını ve genel olarak site kullanıcıları-ziyaretçilerine gerek ilgili sitede, gerek başkalarına ait sitelerde (sosyal medya-ağlar ve online reklam ağları dahil) genel ya da özelleştirilmiş bilgilendirmeler, reklam ve tanıtımlar sunulmasını-iletilmesini sağlamak amacıyla bilgisayarlara ve mobil cihazlara yerleştirilen küçük veri parçacıklarıdır. Ayrıca, çerezler yoluyla elde ettiğimiz trafik verilerini dijital pazarlama amacıyla yurtiçindeki ve yurtdışındaki üçüncü kişi iş ortaklarımız ve dijital pazarlama firmaları ile paylaşmaktayız. Çerezler bilgisayar-cihazlarda, varsa kanuni azami süre aşılmamak kaydıyla, amaca uygun bir süre ile tutulurlar.

  Sitemizi kullanan Ziyaretçiler yukarıda belirtilen uygulamayı, keza ilgili tanımlama bilgilerinin burada, kişisel veri mevzuatında ve bu bilgilendirme metninin diğer kısımlarında çeşitli bilgileriniz için öngörülen amaçlarla ve kapsamda-şartlarda işlenmesini (bu çerçevede üçüncü kişilere aktarım-paylaşımları ve kullanmaları dahil) kabul etmiş sayılırlar.

  Ziyaretçiler istedikleri her zaman cihazlarındaki program ve/veya işletim sistemi ve/veya internet tarayıcısının ayarlarından çerezleri düzenleyerek kaldırabilirler ve/veya anılan bildirimleri durdurabilirler (Bu takdirde Sitemizin/ilgili cihazın/programın arzu edildiği gibi çalışmayabileceği ve/veya bildirim içeriklerinden haberdar olunamayacağı bilinmelidir).

  ÜYELİK SÖZLEŞMESİ 

  1. TARAFLAR

  a-  www.kemiactive.com (“SİTE”) internet sitesinin faaliyetlerini yürüten “Birlik Mah. 435. Cad. No:79/B Cankaya/Ankara” adresinde mukim Kemi Tekstil Mak. Bilg. Elektr. Ihr. Ith. ve San. Tic.  Limited Şirketi (Bundan sonra “KEMİ ” olarak anılacaktır).

  b- www.kemiactive.com’a üye olan internet kullanıcısı ("Üye"olarak anılacaktır.)

  Kemi ve Üye işbu Üyelik Sözleşmesi'nde ayrı ayrı “Taraf” birlikte “Taraflar” olarak anılacaklardır. 

  2-SÖZLEŞMENİN KONUSU

  İşbu Sözleşme’nin konusu Site’nin kullanılması ve Üye’nin Site’den faydalanma şartlarının belirlenmesidir. 

  3-TARAFLARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

  3.1. Üye, Site’de kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra işbu Sözleşme’de belirtilen şartlara uymak koşulu ile, e-posta adresini ve şifresini girerek Site’yi kullanmaya başlayabilir.

  3.2. Üye, Site’yi kullanımında Sözleşme’de yer alan tüm şartlara ve Site’nin ilgili yerlerinde belirtilen kurallara uygun hareket edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

  3.3. Üye, Site’ye üye olurken veya alışveriş yaparken verdiği kişisel ve diğer bilgilerin doğru ve güncel olduğunu ve bu bilgilerin doğru ya da güncel olmaması halinde KEMİ’in bu sebeple uğrayacağı tüm zararları eksiksiz ve derhal tazmin edeceğini beyan ve taahhüt eder.

  3.4. Üye, Site üzerinden oluşturduğu hesaba ilişkin bilgileri başkalarıyla paylaşmayacaktır. Aksi durumda, üyenin ya da üçüncü kişilerin aleyhine doğabilecek tüm zararlardan dolayı üye sorumlu olacaktır. KEMİ buna bağlı olarak herhangi bir tazminat vb. taleple karşılaşacak olursa üyeye rücu edeceğini beyan eder. 

  3.5. Üye, Site’de sunulan hizmetlerden yararlanırken, hukuka ve KEMİ’nin hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirime uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve hukuka aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk Üye’ye aittir.

  3.6. Site üzerinden herhangi bir suç işleyen ya da maddi/manevi zararlara neden olan ya da kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız eden ya da taciz eden fiillerde bulunan kullanıcı, hukuka ve/veya borca aykırı eylemlerinden ve sözleşmeyi ihlal etmekten bizzat sorumlu olacaktır. Üye bu sorumluluğu cezai ve hukuki olarak şahsen taşıyacak olup bu sorumluluğu doğuran eylemlerine bağlı olarak ortaya çıkabilecek hukuki ve cezai sonuçlardan KEMİ’yi her hal ve şartta muaf tutacaktır. KEMİ bu bağlamda herhangi bir tazminat vb. taleple karşılaşacak olursa, üyeye rücu hakkını ve üyelik sözleşmesine uyulmamasından dolayı oluşan zarar nedeniyle üyeden tazminat talebinde bulunma hakkını saklı tutar.

  3.7. Üye, diğer üyelerin ve ziyaretçilerin Site’yi kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı eylemlerde bulunamaz; sunucuları ya da veri tabanlarını otomatik programlarla yükleyip kilitleyemez, verileri yanıltıcı girişimlerde bulunamaz; aksi takdirde üyeliğinin sonlandırılacağını ve bu durumdan doğabilecek her türlü hukuki ve cezai sorumluluğu üstleneceğini kabul eder 

  3.8. Site’nin yazılım ve tasarımı, Site’de yer alan unvan, marka ,logo, tasarım KEMİ’ye olup, bunlara ilişkin telif hakkı ve/veya diğer fikri mülkiyet hakları Ulusal ve Uluslararası Hukuk Kurallarının koruması altındadır. Bunlar üye tarafından izinsiz kullanılamaz, iktisap edilemez ve değiştirilemez. Üye mevzuattan ve bu sözleşmeden kaynaklanan yükümlülüklerine aykırı davranmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

  3.9. Site’de, ziyaretçilere bilgi ve kolaylık sağlamak amacı ile yer alan linkler (farklı internet sitelerine yönlendiren bağlantılar) ile ilgili riskler Üye’ye aittir.

  3.10. Site, Aşağıda belirtilen durumlarda, Site’nin kanundan kaynaklı hakları saklı kaymak kaydıyla, Üye’nin kullanımını durdurma, Üye’nin üyeliğine son verme, işbu Sözleşme’yi tek taraflı olarak derhal feshetme hakkı bulunmaktadır:

  a- Yanlış, eksik, yanıltıcı bilgiler veya hukuka veya genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeleri içeren bilgilerin Site’ye kaydedilmesi durumunda;

  b- Site’de yer alan çalışmaların ve verinin kısmen veya tümüyle kopyalanarak kullanılması veya kullanılmaya çalışılması durumunda;

  c- Site’nin genel güvenliğini tehdit edecek, Site’nin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi durumunda;

  d- Üye’nin, Site’yi kullanımında veya alışverişte, Sözleşme’de yer alan şartlara ve Site’nin ilgili yerlerinde belirtilen kurallara ve yürürlükteki mevzuata aykırı hareket etmesi durumunda Üye silinen kayıtlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz. Ancak Üye’nin kendisiyle ilgili kişisel veriler hakkında bilgilendirilme hakkı saklıdır.

  3.11. KEMİ, Site’nin içeriğini, üyelik sözleşmesi koşullarını dilediği zaman değiştirme, Site kullanımı durdurabilme, kullanıcılara sağlanan herhangi bir hizmeti değiştirme ya da sona erdirme hakkını saklı tutar. Değiştirilen, güncellenen ya da yürürlükten kaldırılan her hüküm, ilgili değişikliği içeren Üyelik Sözleşmesi’nin Site üzerinden yayını tarihinde tüm üyeleri bağlayacaktır.

  3.12. Üyeliği iptal etme ve hesap silme işlemi, Üye tarafından info@kemiactive.com e-posta adresine e-posta göndermek sureti ile yapılabilir. Üyeliğini bitiren kullanıcının Üye olarak Site’yi kullanma yetkisi iptal edilecektir.

  3.13. KEMİ; Site’nin virüs ve benzeri kötü amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için imkanlar dahilinde gerekli tedbirleri almıştır. Bunun yanında kendi güvenliğini sağlamak amacıyla üyenin, kendi virüs koruma sistemini tedarik etmesi ve gerekli korumayı aralıksız sağlaması gerekmektedir. Üye Site’ye girdiğinde, kendi cihaz, yazılım ve işletim sistemleri nedeniyle oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan ya da dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

  4-GİZLİLİK VE KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİ

  4.1. KEMİ, Üye’nin Site’de sunulan hizmetlerden yararlanabilmek için Site üzerinden kendisine sağladığı kişisel verilerin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu da dahil her türlü mevzuata uygun bir şekilde işlenmesine, güvenliğinin sağlanmasına ve korunmasına önem vermektedir. Site, bu kapsamda Üye’nin sağladığı kişisel verileri internet sitesinde yer alan KVKK- Aydınlatma Metni’ne ve  Çerez Politikası’na uygun olarak işlemektedir. Üye, kişisel verilerinin kullanılması ile ilgili koşullar ve bu konudaki haklarıyla ilgili olarak daha fazla bilgi edinmek için Site’de yer alan Aydınlatma Metnini her zaman inceleyebileceğini ve belirtilen şekilde haklarını kullanabilecektir

  4.2. Üye, ödeme yöntemine, üyeliğine ve siparişine ilişkin bilgilerin, ödemenin gerçekleştirilebilmesi ve ödeme usulsüzlüklerinin önlenmesi, araştırılması ve tespit edilmesini temin amacıyla Iyzico Ödeme Hizmetleri A.Ş.’ye aktarılmasına ve Iyzico tarafından https://www.iyzico.com/gizlilik-politikasi adresindeki Gizlilik Politikası’nın en güncel halinde açıklandığı şekilde işlenmesine ve saklanmasına rıza göstermektedir.

  5-DELİL SÖZLEŞMESİ

  5.1. Üye, işbu Üyelik Sözleşmesi’nden doğabilecek ihtilaflarda KEMİ’nin resmi defter ve ticari kayıtları ile KEMİ’nin veri tabanında, sunucularında tutulan e-arşiv kayıtlarının, elektronik bilgilerin, elektronik yazışmaların ve bilgisayar kayıtlarının, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini ve bu maddenin 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 193. maddesi anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul eder.

  5.2. Üye’nin KEMİ’ye bildirdiği veya bildireceği en güncel e-posta adresi, işbu Sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal tebligat adresi olarak kabul edilir.

  6-UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

  İşbu sözleşmeye ilişkin ihtilaflarda Ankara Mahkemeleri ve Ankara İcra Daireleri yetkilidir. 

  7-YÜRÜRLÜK

  Üyenin, üyelik kaydı yapması üyenin üyelik sözleşmesinde yer alan tüm maddeleri okuduğu ve üyelik sözleşmesinde yer alan maddeleri kabul ettiği anlamına gelir. Bu sözleşmenin üyenin üye olması anında akdedildiğini ve karşılıklı olarak yürürlüğe girdiğini taraflar kabul ve beyan eder. 

   

   

  GİZLİLİK ve GÜVENLİK

  İşbu beyan, www.kemiactive.com (Kemi Tekstil Mak. Bilg. Elektr. Ihr. Ith. ve San. Tic. Limited Şirketi, bundan sonra “KEMİ ” olarak anılacaktır)’in gizlilik politikasını içermektedir. www.kemiactive.com  adlı web sitemizi ziyaret ederek aşağıdaki koşulları kabul etmektesiniz. 

  KEMİ, bazı kişisel bilgilerinizi (isim, soyadı, yaş, e-posta vb) size daha iyi hizmet verebilmek amacı ile veritabanına kayıt eder. Alınan bilgiler kampanya organizasyonları size özel teklifler, özel promosyon uygulamaları gibi faaliyetlerde kullanılır. Kişisel bilgilerinizde değişiklik söz konusu ise Hesabım bölümünden gerekli güncellemeleri yapabilirsiniz. Ayrıca, kredi kartı numarası gibi hassas kişisel bilgileri internet üzerinden ilettiğinizde, bunları Güvenli Şifreleme Sistemi (SSL) ile korur. Ayrıca Kredi kartı bilgilerinizi herhangi bir şekilde sistemlerimizde saklamaz. Kullanılan Kredi kartları özel crypto yöntemleri ile şifrelenerek ilgili bankaya iletilir. 

  KEMİ, üyelik formlarından topladığı bilgileri, söz konusu üyenin haberi ya da aksi bir talimatı olmaksızın, üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşmamakta, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanmamakta ve de satmamaktadır. 

  KEMİ, e-posta adresleri ve üyelik formlarında istediği kişisel bilgilerin haricinde site kullanımı sırasında izlediği, ziyaretçi hareket ve tercihlerini analiz ederek yorumlamaktadır. 

  KEMİ, kişisel bilgiler içermeyen bu istatistiksel verileri, daha yararlı içerik sağlamak üzere toplu bir şekilde kullanabilir. Müşteri bilgileri bu süreçler dışında emredici kurumlar tarafından gerekli yasa ve kanunlar çerçevesinde resmi makamlara açılabilecektir. 

  KEMİ üyesi olduğunuz günden itibaren aksi belirtilmedikçe günlük, haftalık ve aylık bültenler ile size özel fırsatları içeren mail, sms ve mms gibi platformlardan sizinle iletişime geçilir. Bu uygulamadan faydalanmak istemiyorsanız kişisel bilgilerinizin olduğu bölümden gerekli ayarları yaparak ya da info@kemiactive.com adresine e-posta yolu ile bilgilendirerek bu hizmetten vazgeçme, değişiklik yapma ve tekrar başlatma hakkına sahip olacaksınız. 

  KEMİ, istediği zaman uygulama üzerinde istediği gibi değişiklik yapma hakkını gizli tutar. KEMİ olarak, Sitemizi ziyaretleriniz sırasında sizlerin deneyiminizi geliştirmek için çerezler, pikseller, gifler gibi bazı teknolojilerden (“çerezler”) faydalanmaktayız. Bu teknolojilerin kullanımı başta 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVK Kanunu”) olmak üzere tabi olduğumuz mevzuata uygun şekilde gerçekleştirilmektedir. Ayrıntıları Sitemizdeki Çerez Politikası’nda bulabilirsiniz.

  Kişisel verilerinizin KEMİ tarafından işlenme amaçları hakkında daha detaylı bilgi için Sitemizde yer alan KVKK Aydınlatma Metnini okumanızı öneririz.